Ralph Lauren on "hunting trips" (Safari) is a unique concept,pokfirstpres which has long since become the ralph lauren australia outletsubject of clothing and accessories.gnosticvideos As for the Swiss watch manufacturer Ralph Lauren, he gorgeous aesthetics and practical way to allow the formation of elegant lining,ralph lauren australia sale to create sophisticated mechanical watches,psychicukso you can surf in the vast prairie chic,polo ralph lauren australia yet the trend of city demeanor. Cheap ralph lauren australiaLike all designed for the rigors of the expedition to conquer Africa to ecerpcreate works in general, these three Black power Safari from solid mechanical watch movement, was placed in a solid stainless steel case. Dark matte fine processing case, dial and clear display, ralph lauren australiasuch as practical luminous hands and big numbers,cefpifoundation hunting trips and equipment are reflected in the enduring retro feeling. Cover the figures with Super-LumiNova. Coat, still visible even after sunset.
Get Adobe Flash player

O kotach bengalskich

HISTORIA 

Bengal Cat looking up

Rasa kotów bengalskich powstała w Kalifornii w latach osiemdziesiątych. Jako twórcę tej rasy uważa się amerykańską biolog Jean S. Mill. Jej celem było stworzenie lamparta wielkości kota domowego. Pani Jean S. Mill skrzyżowała koty rasy europejskiej (kot domowy) z dzikim kotem pochodzącym z Azji Asian Leopard Cat. W miarę rozwoju tej rasy, czwarte pokolenie zostało ponownie skrzyżowane z lampartem azjatyckim. Pierwsze trzy pokolenia tej właśnie krzyżówki oznaczane literami F1, F2,i F3 zarejestrowane jako rasowe bengale (foundation bengals). Kocury pierwszego i drugiego pokolenia (F1, F2) często były bezpłodne dlatego do dalszej pracy hodowlanej wykorzystywano kotki dzięki , którym można było zapewnić trwałość przekazywania cech. W wyniku selektywnej hodowli amerykańskiej biolog i innych hodowców powstał kot o dzikim wyglądzie, pełen gracji i pewny siebie wielkości zbliżonej do kota domowego. W 1986 roku kot bengalski został uznany przez TICA. Nazwa tej rasy jest nawiązaniem do naukowej nazwy azjatyckiej Cat Leopard Prionailurus bengalensis. Ostateczna, całkowicie udomowiona rasa kota bengalskiego uznana przez międzynarodowe organizacje oznaczona jest symbolem SBT Bengals .

KOT BENGALSKI-zdjęcie i opis po angielsku

Obecnie hodowcy na całym świecie prowadzą prace nad kolorem jak i rysunkiem na futrze przez dopuszczenie kota Bloodlines Leopard Cat do rasy z uwagi na dużą różnorodność podgatunków o odmiennych kolorach futra. Na przykład koty w północnych regionach mają umaszczenie cętek w kolorze czerwonawo-brązowym na żółto-szarym tle, natomiast Bloodlines Leopard Cat z bardziej wilgotnych regionów, ich futro jest bardziej żółte do brązowego.

Koty bengalskie oznaczone, jako F1, F2 i F3 nie są kotami, które można trzymać w domu z uwagi na niecałkowite wyeliminowanie dzikich zachowań będących cechami ich przodka kota Asian Leopard Cat

 

Srebrne bengale

SREBRNE BENGALE .

        W Polsce jest wiele hodowli kotów bengalskich, jednak niewiele z nich posiada koty o kolorze „silver”. Zazwyczaj posiadają one wszelakie odmiany brązu, rudości, złota, czy beżu z wzorkami cętkowanymi, rozetowymi lub marmurkowymi. A przecież koty bengalskie w kolorze „silver spotted” lub „silver marbled” są równie piękne i fascynujące co ich bracia w „cieplejszych kolorach”. Osobiście „srebrny” kot bengalski kojarzy mi się z elegancją. Jest jak gustowna srebrna biżuteria – pięknym dodatkiem do nas, naszych domów, a przy tym słodką, mruczącą przytulanką. Wiernym przyjacielem w czasie zabawy i leżakowania. W jaki sposób powstały koty bengalskie w kolorze „silver spotted i marbled”? Pośród wielu genów, istnieje taki, który hamuje rozwój pigmentu na poszczególnych partiach włosów. W wyniku tego mamy szeroką gamę pięknych kolorów w wielu różnych odcieniach srebra i szarości. „Srebrne” bengale powstały w wyniku krzyżowania ALC z kotami egipskimi mau, od których pochodzi dominujący gen dający (gdy przynajmniej jedno z rodziców jest srebrne) kocięta o umaszczeniu „silver”.  Wewnętrzna strona nóg, klatka piersiowa, broda i poduszeczki wąsów powinny być białe. Otoczki wokół oczu, ust i nosa, końcówka ogona, poduszeczki łapek i wzorek na futerku powinny być w kolorze czarnym, lusterko nosa w kolorze matowym, ceglastym. Mają blado-srebrny kolor podłoża, na którym malują się ciemno-srebrne lub czarne wzory. Podszerstek jest bardzo biały, wręcz srebrzyście biały. Pożądany jest bardzo mocny kontrast pomiędzy atramentowo-czarnymi cętkami lub marmurkiem, a kolorem podłoża. Bengale srebrne mienią się niesamowicie w słońcu.  Jak posypane srebrnym brokatem. Poruszają się z niezwykłą gracją. Posiadają ruchy dzikiego kota. Psocą, biegają ale też przyjdą, gdy ich zawołam, popatrzą swoimi wielkimi oczkami, powiedzą słodkie „miał” i nadstawią główkę aby je głaskać. Kociaki bengalskie to wielkie pieszczochy. Wystarczy spojrzeć na te piękne kocice aby od razu ulec urokowi „srebrnych kotów bengalskich”.

  I takie cudowne „sreberka” są już w mojej hodowli .

                     Pani Danusiu WIELKIE DZIĘKI .

Informacje dla nabywcy

Wszystkie koty bengalskie i kocięta z mojej hodowli są zdrowe, odrobaczone i posiadają aktualne wszystkie szczepienia i badania zgodnie z wymogami i procedurami hodowlanymi.

Kocięta opuszczające moją hodowle zawsze są po dwukrotnym szczepieniu i stosownych do wieku odrobaczeniach, posiadają książeczkę zdrowia, rodowód, natomiast hodowlane – paszport. Przed opuszczeniem domu są poddawane kontroli weterynaryjnej, a z przyszłym właścicielem podpisywana jest umowa.

  • Kocięta z mojej hodowli mogą zamieszkać w nowych domach ok. 4 mc. życia. Jest to odpowiedni wiek by kocię mogło żyć samodzielnie.
  • Nie sprzedaję kociąt bez rodowodu.

Cena kociąt jest ustalana indywidualnie dla każdego kociątka:

  • dla kociąt „na kolanka” cena wynosi od ……………..
  • dla kociąt do hodowli cena jest ustalana indywidualnie i wynosi od …………..

Po zakupie kociątka moja wiedza i doświadczenie zawsze jest do dyspozycji nabywcy kotka, niezależnie od tego ile czasu minęło od zakupu kotka .

Mamy kocięta

Mamy kocięta .

Zajrzyj na stronę KOCIĘTA

Moja hodowla

Hodowla LAMPART z WARMII*PL jest zarejestrowana w Felis Posnania, która jest członkiem Polskiej Federacji Felinologicznej Felis Polonia, będącej członkiem międzynarodowej organizacji felinologicznej FIFe.

Certyfikat rejestracji nazwy hodowli

Opiekę weterynaryjną nad moją hodowlą sprawuje

gabinet weterynaryjny dr n.wet Monika Leśnik-Strzeżek